Jak čaj připravit

Jak čaj připravit: 

V zájmu zachování prospěšných vlastností čaje je důležité vědět, jak čaj  připravit. Čaj by měl být připraven následujícím způsobem:

Zahřívejte vodu (nejlépe vždy filtrovanou vody), až se začnou objevovat první vzduchové bubliny ve vodě, aniž by se ještě vařila. Vypněte. Přidejte čaj a zakryjeme pokličkou po dobu 5 minut. Nechte nálev odpočívat během této doby. Po uplynutí této doby se čaj scedí a pije.

Přísně vzato čaj by neměl být znovu ohříván. Nejlepší je připravit dávku, kterou budete pít a konzumovat ji bezprostředně po přípravě. Pijte tři až šest šálků čaje denně.

Čaje by měly být uchovávány v temnu a na suchém a chladném místě. Toto skladování zajišťuje zachování prospěšných látek.

Pokud jde o množství, doporučujeme dvě polévkové lžíce sypaného čaje na jeden litr vody. Můžete také použít čajový sáček a řídit se podle doporučeného postupu v balení.

Pokud čaj budete připravovat podle výše uvedeného postupu, můžete extrahovat větší množství čajových polyfenolů, které obsahují vysokou koncentraci antioxidantů.

Doporučuje se čaj nesladit, protože slazením snižujete zdravotní výhody konzumace čaje. Chcete-li čaj osladit, tak medem nebo hnědým cukrem, protože jsou přirozené.